WA Football Scores & News · Thanks Rusty
29 minutes ago ·
WAFL RD5 LEAGUE TEAMS -WEEKEND GAMES
WAFL Teams for the #BigCatScrap Subiaco Vs Claremont
Medibank Stadium Friday Night 12th Apr 6:45 PM
LIONS
B S Worthington D Rumble B Randall
HB J Daye A Parker A Davey
C R Kerr J Bristow B Mahoney
HF C Deluca R Herring G Hampson
FF N Phillips C Wheeler R Daniels
F S Martin C Phelan J Kayler-Thomson
Int. R Forrest, K Halligan, D Leishman, S Moore, N Phillips, B Stevenson, R Waters,
In S Moore, N Phillips, R Waters, S Worthington,
Out M Smythe,
TIGERS
B A Holt D Crawford S Fong
HB K Yu A Silvagni J Williams
C N Winmar J Murphy J Bradshaw
HF T Handley A Hamp M Davies
FF I Richardson C Jones P Medhurst
F M Seaby B Schammer L Blackwell
Int. P Mcginnity, R Neates, J Laurie, M Andrews, L Smith, N Chidgzey, C Sibosado,
In M Andrews, J Laurie, P Mcginnity, L Smith, N Chidgzey, C Sibosado,
Out J Thomson, A Browne, J Mcgovern,
West Perth Vs Peel Thunder at Arena Joondalup
Sat, 13 Apr 2:10 PM
FALCONS
B L Rasmussen D Hunt J Jones
HB S Browne M Pettigrew A Strijk
C R Kerr M Hutchings S Nelson
HF M Johnson N Rodda M Crisp
FF J Mellington A Tsalikis K Manning
F C Keunen A Black J Van Berlo
Int. R Bartholomew, M Guadagnin, M Fowler, S Marusic, A Saylor, F Stockley, L Tedesco,
THUNDER
B D Mcfarlane J Flaherty P Travers
HB J Daniels J Hawksley P Faulks
C M Orzel B Jones K Thornton
HF M Brown P Bower L Wilkins
FF J Hannath T Smith B Holmes
F C Moller M Motlop C Garlett
Int. A Forster, C Luff, R Mulgrave, M Green, V Michie, C Morris, L Mckenna,
Swan Districts VS South Fremantle at Steel Blue Oval
Sat, 13 Apr 2:10 PM
SWANS
B K Hams T Ames L Miles
HB N Broad T Notte C Cameron
C T Casserly M Riggio S Hildebrandt
HF D Garlett T Geappen L Daly
FF G Jetta J Simpson B Robinson
F W Lammie R Davis L Neale
Int. K Ugle, A Elari, W Twomey, J Manton, A Howard, N Blakely, B Boekhorst,
In J Manton, R Davis, M Rogers,
Out M Newman, T Roach,
BULLDOGS
B D Ross B Gulley A Mcintosh
HB C White A Mccarrey J Maskos
C T Bairstow R Cook A Grima
HF R Adams P Mugambwa M Carter
FF J Winter K Smith A Gillespie
F S Tighe H Schloithe M Banner
Int. J Sgherza, N Borovac, A Doughty, A Guglielmana, J Martinez, W Andreoli, A Collica,
In W Andreoli, A Collica, N Borovac,
Out K Miller,
Perth VS East Fremantle at Brownes Stadium
Sun, 14 Apr 2:10 PM
DEMONS
B J Risol A Smith M Sinclair
HB P Bevan N Kane D O'Sullivan
C M Florio J Sketcher D White
HF A Smith F Mcinnes M Tedesco
FF M Boyle K Reimers B Stack
F C Eyres B Hodge S Donovan
Int. M Leyendekkers, M Moody, J Jacobs, S Tunbridge, D Murray, K Ransted, K Hug, M Mather
In D Murray, S Tunbridge, J Jacobs,
Out C Bateman,
SHARKS
B B Cooper S Dodd J Bayliss
HB A Stephen J Brennan B Peake
C S Henson M Mcgough B Dalziell
HF M Boyle T Howlett R Hadley
FF J Simpson F Macdougall R Lester-Smith
F C Symonds R O'Brien S Menegola
Int. T Chalwell, S Jansen, S Hancock, A Tropiano, B O'Brien, M Duffy, B Dick, J Schofield
In S Menegola, B Dalziell, T Chalwell, B O'Brien, B Dick,
Out D Kerr,